õäö

Poolteist aastat tagasi samastusin ma Clams Casino- I'm God looga. Täna on muud lood samastumisel ja pooleteise aasta sisse on mahtunud palju.
Kõik on olnud kergelt vastumeelne ja tänaseks on vastumeelsust piisavalt palju, et kõigest eemale astuda.  


Vahepeal olen saanud 20, nüüd olen 21. Aasta jooksul on lahkutud kahest töökohast ja alustatud tööd kolmes. Üks töösuhe on lisaks lõpetamisel. Sisupunktiga, et nüüdseks lõpetatud töösuhted enam uut alustamist ei saa. Loodan. 20aastasena alustasin erialatööd. Hariduslik teekond sai tugevamalt paika.
Järgmisel nädalal lähen kolmeks nädalaks eluolust eemale. Naastes peaksin esimese asjana terapeutide uksi hakkama kraapima.

Käisin verd annetamas. Tean nüüd oma veregruppi ja asjaolu, kui tugev on mu toitumishäire tegelikult.   Ei taha enesearmastamise- ja värtustamise sõnu nüüd siin loopima hakata, sest ilmselgelt tean ma neid termineid vaid teoreetiliselt.

Kohati kahetsen oma toitumishäire teekonda, mida ma ei ole jäädvustanud. Kohati düsfunktsionaalne ajutöö (või hoopis traumeetiline amneesia..)   tõttu ma lihtsalt ei mäleta üle konstantset maadlemist iseendaga. Tean vaid faktiliselt, et vähemalt 10 aastat on olnud mu suhe minapildi ja toiduga problemaatiline.

Samas, kellele päriselt läheb korda kellegi, justkui suva-indiviidi, tõusud-mõõnad, progressid-tagasilangused ja sõna otseses mõttes teemakohased rõvedused, mis sinna juurde kuuluvad. Samas, mul on sadakond indiviidi, kes mulle korda lähevad.  Kuid mu kajastuvus ei ole ega saa olema kunagi positiivne. Sisuväärtus eneselegi küsitavused all. Kes teemaga kokku ei puutu, neid minu teemad ei puuduta. Ning need, kes teemaga haakuvad, saaksid negatiivset mõju. Ma ei taha iseendagagi võistelda, ning ma ei taha panna teisi endaga võistlema.

Ent ma tean, et kui ma julgeks päriselt tunnistada avalikult, et ma ei ole nädalaid tarbinud ükski päev üle 800 kalori ning igapäevane päevane aktiivsus on niivõrd kõrge, et räägime siinkohal igapäevasest vähemalt 1400 kalori defitsiidist, siis see potentsiaalne negatiivne motivatsioon riskirühmale, kes võivad vaimustuda iseseisvast katsetusest.

Kuid minu elustiil on käsikäes mitme aastapikkuse kogemusega ning on ratsionaalse mõistuse ja obsessiivsuse tasakaalustatud tulem. Kuid ma tean riskirühma võitlushimulisust, iseenda ületamise soovtungi ja kaudne mõjutusvastutus on siiski vastutus. Kaudselt antav motivatsioonienergia on siiski motivatsioonienergia ning see on mulle endale häiriv.

Aga mulle nii oluline ja eluliselt domineeriv aspekt.

Tahaks lihtsalt kõigest loobuda. Töökohtadest ja kohustustest ja kõrvalistest asjaoludest. Võimalus täisväärtuslikult ainuüksi õpingutele keskendumine on justkui utoopiline ideaalsus.
Isegi, kui kõik mis mu elus figureerib on mu sõnadekohaselt hingetoitev, olen ma energiadefitsiidis. Tahtedefitsiidis. Defitsiidis.  5 päeva veel. Ma ei ole isegi elevil. Minus on kasvanud tarbimissoov.
Obsessiivsus. Tasakaal on väljas.

Uut postitust ei luba, võib-olla poole aasta pärast jälle.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar