Kevadsuvine näohooldus 2018Mida rohkem suvepäike mu nahka jumekamaks muudab, seda rohkem on märgata mu näonahka, millega lõpuks saan täitsa rahule jääda. Kuna talvisest kuivast ja ketendavast nahast on saanud vaid pigem kuivemapoolsem nahk, siis on muutuseid ka mu regulaarses nahahoolduses. Kusjuures viimasele olengi hakanud tähelepanu pöörama alates viimase aasta jooksul, seega muutused seisnevad vaid juurdetulnud toodetes ja üksikutes toodetes, mille olen välja vahetanud, sest teevad mu nahale pigem kahju.

Peale küla vahvaima ilublogija, on pildil ka veel kolm omaette toodet, mis igaüks saavad eraldi liigituse. Roosas pudelis näopuhastuspiim, mis sobib vaid tugeva meigi eemalduseks, kuid mille järgi aina vähem vajadust tunnen- ma olen hakanud eelistama võimalikult naturaalset nägu ja niisama näopuhastuseks see piim minule ei sobi- kuna mu nahk on alati väga tundlik olnud, siis ka taolised n-ö tundlikele nahatüüpidele sobivad tooted tõmbavad mu nahale valusa ärrituskihi, mis koos punetusega paar tundi nahal valu tekitab.
Sinises pudelis on mitserallvesi ja läbipaistvas anumas roosiveega näopuhastusvaht. 

Kuigi pudeli järgi võiks arvata, et tegu on loodusliku tootega, siis tõenäoliselt on see siiski kõike muud. Esialgu ma ei osanud toote vängest haisust midagi kurja oodata (kui panna viis keskpäevases bussis sõitvat odekolonniga üle valatud memmekest kõrvuti, siis peaks sama aroomi kätte saama) siis minu nahale tekkisid sellest puhastusveest löövelaadsed punnid. Kusjuures algul ma seda seostada ei osanud ning jõudsin oma naha päris hullu olukorda seada, enne kui mõistsin, et minu puhul hakkab see 'roosivesi' vaid sääsetõrjevahendina kasutust leidma. 


Teisest käest see puhastusvesi on täiesti oknorm teema- meigi maha võtmiseks kulub tavapärasest küll rohkem toodet, ent samas ei ärrita kuidagi näonahka.  

Eraldi pole välja toodud nahatüüpe, ent isiklikult jagaks soovitussõnu küll.
Ma ei ole kunagi päevitaja olnud, enamasti kõik suved luigena ringi lipanud, aga nüüd kui Dpäiksest Ilupäevitusest ilusa jume kätte sain, olen hakanud päevitunud jumele aina rohkem tähelepanu pöörama. LUUV isepruunistuv kuivõli on küll olnud solaariumijume intensiivistaja, kuid aina rohkem üritan tavalise päikse all jumet saada. See küll õnnestub, ent tihti tuleb koos jumele ka tuntav põletus, ja siis on küll HolikaHolika aloe vera geel tõeline elupäästja- jahutab põletavaid kohti ja vähendab kipitust. Kusjuures see sama geel parandas ka mu roosiveest tekitatud lööbe.        Signe Seebid on seni olnud tuttav bränd oma merevetikaseepidega, ent see kummeliõli on elupäästja. Mul on väga halb harjumus oma näonahast kõikvõimalikke punne alati torkida, mistõttu rikun tihti ise oma näo ära ning tihti tsillin oma punetavate laikudega ringi. Samas üks pumbatäis seda toodet ja kogu näo punetus taandub ning pean tõdema, et ka väga parandava toimega.  PIXI näohooldustooted on senini olnud minule teadmata, ent taaskord üks ilublogijate kokkusaamise edukas saak. Nii sügavpuhastaja kui ka toonik on väga värsked, ent väga tugevate toimetega. Tooniku puhul on hämmastav, kuidas toimibki kui näopoleerija ning sügavpuhastaja on võrreldav näomaskidega. Sügavpuhastajat kasutan enamasti korra nädalas, toonikut siis kui ees sotsiaalsem olukord, aga meigita on kohaleminek. Üldiselt mulle meeldib ka see, et mõlemad on võrdlemisi väikestes anumates- ma olen üldiselt see inimene, kes tahab võimalikult palju erinevaid tooteid proovida, et enda 'õige' avastada, aga samas ei meeldi mulle ka see mitme erineva toote vahel tembeldamine. 


Vaadates mu näonahka, siis noorendav näokreem pole kindlasti see, mida vajan. Juba vanusest tulenevalt pole mu näol kortse ega muid iseärasusi, ent ometi MOSSA nöokreemi puhul täheldasin ka mina seda, et kreemil on pinguldav toime. Meeldib ka see, et sarnaselt kodumaise LUMI brändiga, on tegu looduslähedase ökokreemiga. Kui MOSSA puhul oli toime nahae pigem pehmendav, siis LUMI päevakreemi toime oli tuntav ka süvitsi- mõnusalt niisutatud tunne, ning jume on hetkega tervislikum. Kui ma isiklikult ei ole kreemide poole hoidnud, siis LUMI puhul avastasin, et tegemist on selle tootega, mida tasub kanda näole enne meigi tegemist. Kuskil poole tunniga on nahk sile ja ühtlane. Kui enamasti on mu nahal korraga ülirasuseid kohti kõrvuti ketendava nahaga, siis tänu päevakreemi toimele kulub ka meigikinnitajat vähem ning meigipõhi jääb palju ühtlasem kergema vaevaga. Ilublogijate kokkutuleku kingikoti lemmiktoode on kindlasti GMT rahustav jalageel. Kui ma esialgu selle oma kotist leidsin, ei osanud ma tootest midagi arvata, ent kui peale pikemat jooksu, mille puhul läbisin tavapärasest üle kahe kilomeetri rohkem ja õhtupoole tallaalused stabiilseses krambivalus olid, siis mõtlesin toodet katsetada. Kindel elupäästja! Ning kui järgmisel päeval proovipäevalt koju jõudsin ja jalgadest valu/pinge tänu geelile kadus, siis sain aru, kui väga ma olen sellisest tootest puudust tundnud.  (TOPSHOP telereklaam who) Lõhn on iseenesest meeldivalt piparmündine ning linu ei määri. Kindel lemmik. Nagu ma korduvalt mainisin, siis aina enam eelistan ma olla meigita. Et siiski enesekindlalt end tunda, vajan mina näonahka, mida ma ei soovi peita. Kindlasti jume annab mõnusat värskust juurde, kuid igapäevane näohooldus aitab sellele kaasa. Pole kindel, kas see on vaid minu puhul nii, kuid ka mentaalselt on selline hoolitsemine mõnus enesehinnangu-boost, sest juba endal on mõnus hoolitsetud tunne sees. 

Päikest, soojust ja kõike seda, mida tavaliselt soovitakse.
   

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar