Kuidas ma kaotasin kolme päevaga 15 kg

Peale selle, et ma olen haige clickbaiter, olen ma seni olnud oma elus kohutavalt laisk inimene. Teisiti võiks ka öelda, et ma olen väga äärmuslik- ma kas teen poolteisttundi omale meiki, pidades silmas, et see sobituks outfitiga, või ärkan 10 minutit enne bussi väljumist, seljas seesama pusa millega, ma olen 2 nädalat elanud. 90% ajast olen ma teine variant. 
Ma olen enamik oma kooliajast kohutavalt laisk ja mugav, sest.. Lihtsalt olen? Selle järgi kuidas ma riides käiks võiks arvata, et mul ongi umbestäpselt 6 riietuseset. 
Kuidas ma kaotasin 15 kilogrammi- whoever thought, et ma suutsin end kokku võtta ja päriselt cardiot tegema hakata, siis mitte täna. Mina vabanesid riietest. 15 kilogrammi riideid. Läinud. 
Väga pikalt on mul olnud probleeme oma riietuskapi korrastamise ja üleüldise organiseeritusega. Mul oli niivõrd palju asju eritevatest stiilidest, et lõppkokkuvõttes ei läinud mitte miski mitte millegagi kokku. Ja nii seisis mu kapis aastaid riietusesemeid, mida hoidsin alles lihtsalt seepärast, et ÄKKI ma ükspäev kannan seda. Ei. Ei kanna. Inspireeritud Nullkulu blogist sattusin ma kuid tagasi sellele postitusele. Ehk lihtsaim viis asjade organiseerimiseks on nendest vabanemine. Ja see lühike lause muutis mu elu. Päriselt.

Ma olen olnud seni aastaid uuskasutuste pooldaja. Läbi aastate omandasin ma enda viisid omapäraste asjade leidmiseks, väga paljud mu lemmikesemed olidki leitud kaltsukatest. Kui ma 2 aastat tagasi kirjutasin taaskasutusest, ei osanud ma ette ennustada, et ma hakkan seda vältima. Kaastasutus tegelikult soodustab ületarbimist.  Ma ei tea, kas see on alati niimoodi olnud, aga kuidagi nüüd olen hakanud märkama, kui hooletult tegelikult riideid ostetakse, sest alati on ju võimalus need maha müüa. Ostetakse mingi riideese, tehakse üks photoshoot, või käiakse korra kuskil üritusel (mis pole omaenda pulm, presidendivastuvõtt vms) ja see pannakse müüki (kuskil 1-10% odavamalt) ja minnakse uusi riideid skoorima. Aga see kõik toetab ületarbimist, sest kuskil seetõttu toodetakse aina rohkem, sest nõudlust ju on. Aga tegelikult ju nõudlust ei ole. On vaid mõttetut tarbimist. 

Tulles tagasi mu omaenda kapi juurde, siis varemmainitult oli mul liialt palju riideid, mis kokku ei läinud. Mida rohkem liikusin edasi youtube-kanalitelt, mis toetasid arutut tarbimist kanalitele, kus räägiti minimalismist, mõistsin ma aina enam, et "smart-closet" teema on kokkuvõttes välimusele ilusam ja kokkuvõtvalt kasulikum. Ja ma otsustasin lõpetada, kõik need niiöelda funkyd riideesemed, viimased trendid, kõikvõimalikud (liialt) väljapaistvad/erinevad riietusesemed- pole minu teema enam. Teisisõnu, kui ma ei taha enam omada teatud välimust, siis peaksin vabanema riietest, mis seda välimust tekitavad.* Minu puhul näiteks oversized riided, mida on küll mugav kanda, aga figuurile teevad karuteene. 

Kuigi ma olen viiteid teinud väga palju minimalismile, siis ma ei saa väita, et ma minimalist nüüd ka olen. Ei ole. Eelkõige ma tahtsin organiseerida oma kappi, et saada selle sisust täielik ülevaade. Allesjäänud riided päriselt sobituvadki omavahel ja kuna nüüd on kindel arv riideid, on mul tegelikult asju kergem sobitada. Eelkõige lootuses, et ma ei käi 9 kuud ringi sama pusaga ning et selle kõige tulemusel ma näen viisakam välja. 


Mis jäi alles? mu go-to riided, ehk väga palju lähtusin põhimõttelisest küsimusest 'Kas ma läheksin sellega kohtingule?'** Kõige muuga millega ei läheks- kui see mu välimusele head ei tee, milleks mul seda vaja on. 

+kleidid tükiarvuliselt 5, kõiki kannan ja kõikides tunnen end ka mugavalt. Igaks hooajaks. (+1 seelik, mis vajab väljavahetust)

+pintsakud- must-valge-sinivalge, väga kerge kombineerida ja look'e üles ehitada (3)

+triiksärgid, mis tegelikult vajaksid ümbervahetamist, sest suuruselt ei sobi, aga seni ajavad asja ära, sest on nii statement esemeid, kui ka.. viisakust. (4)

+topid- mis on kõik siidist või siidilaadsest materjalist, (7)

+särgid-pluusid (3-6) mis ei ole ilmselgelt kvaliteetsed, sest halleluuja kiirmoele, ent kantavad seni, kuni pikaajalised alternatiivid neile leian

+teksad, mida peaks olema kuskil 9 paari, kuid eelkõige 
on kvaliteetseid paare 2, muud on vähem kui aastaga retsilt
kulunud (mida ikka oodata 15euri eest..)

+Üleriided, ehk kaks kasukat, kaks tagi, paar jopet ja mantel

+Muu, such as aksessuaarid, kotid-jalatsid-sallid ja ka spordiriided. 


Kuidas edasi? Nii nagu kosmeetika puhul, mille puhul ma ei osta hortides kokku odavat kosmeetikat, vaid investeerin brändidesse, mis tagavad kvaliteeti, (Nagu on näiteks Kat Von D, Too Faced, Anastasia Beverly Hills, Huda Beauty, Giorgio Armani, NARS) peaks ma lähtuma seda ka riiete ostul, ehk ma peaksin siin kuulama omaenda lemmikväljendit "kvaliteet enne kvantiteeti". Ehk teisisõnu olen ma tegelikult valmis näiteks 15eurise kleidi asemel investeerima 150eurisesse kleiti, kui seetõttu on kvaliteet parem, istub silmaga nähtavalt paremini seljas ja suudab üle elada rohkem kui 2 pesukorda. Ja seda kõikide riietusesemete puhul. Sest ma ausalt enam ei jaksaks sorteerida mitu päeva riideid või leida end olukorrast, kus asjade üle puudub kontroll. Rohkem tähelepanu tasuks pöörata ka aksessuaaridele, ehk jalatsid ja kotid, mis oleksid kogu välimuse tähesäraks, mitte odav lisand. Ausalt. Aitab kah. 

Ma vabanesin kolme päevaga viieteistkümnest kilost. Ja ma loodan siiralt, et ma uuesti seda tegema ei peaks. As I said- kvaliteet enne kvantiteeti ja ületarbimine ning selle toetamine on nõme. Ma ei taha seda toetada. *Fun fact- mu lemmikpusad ja kampsunid jäid tegelikult alles, siiralt loodan et ma jälle pidevalt end neid kandmas ei leia..

**Kas ma läheksin sellega kohtingule?- ma päriselt ei tea, miks ma selle enda põhimõtteküsimuseks võtsin, lowkey olen kõige kohtingukaudsem inimene 

*** Riideid kapis on rohkem, aga ma ei osanud teisi nii ilusti voltida, et internetti paisata. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar