Mis peitub hea meigi taga?

Hea meik nõuab oskusi, mis tulevad kogemustega (ehk ohtra harjutamisega), ent alati ei pruugi olla tähtsamaks elemendiks jumestuse puhul meigiproduktid, vaid hoopis vahendid, mida kasutatakse. Sinna alla kuulub kindlasti ka vahendite hooldus- hooldamata vahendid midagi ilusat ei loo, rääkimata kuidas need nahka mõjutavad. 

    Kui mina hakkasin meigist huvituma ja esimesi tooteid soetasin (peamiselt aliexpressist tellides) , arvasin et mul on targem otsida kõigest kõige odavam versioon- harjutamise jaoks. Eks selles omamoodi tõde peitus, end näiteks pintslid olid sellised asjad, mis mul nüüdseks ära visatud on. Mitte küll kohe kätte saades, vaid oma tee prügikasti leidsid nad siis, kui soetasin oma esimesed professionaalsed pintslid (Spectrum) ja mõistsin et senised töövahendid olid alla igasugust arvestust. Ent noh, olekski üsna naiivne arvata, et kui saad pea 30 pintslit 9 euroga, siis kaasneb lisaks puistele harjastele ka ülim kvaliteet. Harjutamiseks sobisid, aga tõesti- sa saad seda, mille eest maksad. Ning kui ühe pintsli hind on keskmiselt 33 senti, mille sisse peavad mahtuma tootmiskulud ja edasimüüja kasum- arvutused räägivad enda eest.
     
Ent kui pintslite hind ja kvaliteet on selline teema, mille pärast ma kedagi isiklikult häbiposti ei lükkaks, siis pintslite mitte-hooldus on kindlasti igatepidi andestamatu ja tõttõelda kaunis rõve. Tulemus ei jää puhas ja pintslitel enda elu elavad bakterid ei ole samuti elukeskkond, mida mina isiklikult oma nahale elutsema sooviks. Olenemata sellest, kas harjatised on kasutusel regulaarselt või mitte.Pintslite osas ma olen pedantlik- suurpesusid teen ma enda pintslitele harva- 1-2 korda kuus. Ent kuna ma pintsleid kasutan põhimõtteliselt igapäevaselt, on mul harjumus pintslid üle puhastada automaatselt peale kasutamist. Ma olen katsetanud pintslipuhastajaid hulgi, ent lemmikuks on jätkuvalt Isadora puhastaja. Armastusest toote vastu kasvas huvi üleüldiselt brändi vastu- samamoodi on kiiduväärt meigieemaldajad ja lainerid. Mulle meeldib toote lõhnatus ja värvitus ning plussjoon, et see on ühtlasi nii kuivatav kui ka pehmendav- ma ei leiaks sellele kasutust, kui eelnevatele kogemustele vastavalt muudaks see toode harjased takuseks või jätaks endast maha spetsiifilise haisu. 

Kuna enamasti mu pintslid on puhtad ja tulemust ei riku, siis märgates enda jumestuse puhul kvaliteedilangust, on alati selge et pean vahendid korralikumalt ära pesema. Peamiselt peale pintslite transportimist, kui satun olema oma toodetega kohas, kuhu olen unustanud puhastaja kaasa võtta. 
Samamoodi nagu mul on eelistusi produktide osas, on mul eelistusi ka meigieemaldajate seas. Mu tundlikule nahale on seni olnud parim konkreetne meigieemalduspiim, mis suudab võtta maha meigi, mis tugeva kinnitusspreiga kaitsud ja niisutada nahka, ilma viimast ärritamata. Sellest vaimustatuna olen ma taas leidnud ka puhastuse puhul enda lahenduse- olen sellest puhastuspiimast ja veest teinud vesilahuse, mis koos vähese solberdamisega suudab mõnekümnete sekunditega. 

Kõikidest asjadest mis ma südamele tahaksin praegu panna, siis oleks see kindlasti see, et pildil nähtud viisil pintsleid kuskile põhja suruda/ logelema jätta ei ole ratsionaalne ja muudab kindlasti pintsliharjaste kuju, mis ei ole vast see, mida peale pintslipesu avastada tahaks.. Üleüldse sõltub pintslite kasutusaeg sellest, kuidas neid hoida ja hooldada. Niiet isiklikult pintslite hoidmist kosmeetikakotis teiste toodetega ei oleks kindlasti minu soovituste listis. 
Juba see pilt tekitab minus 'kerget' õõvastust. Ent enamasti harjased on sellist tooni, et suurem mustus ei paista välja. Ka näopintslid võivad teadmata olla sellised- kui kreemtoodete asemel on puudertooted, on pesematusel omad tagajärjed. Ka siis, kui on pintslite rohkus ja igale asjale enda toode, siis ei saa unustada mikroskoopilist maailma. Tihti ei olegi toitumine nahaprobleemide tekitajaks... 

Rohket harjutamine toob edu, hooldus aga kvaliteedi.   

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar