Soovimatu koolijutt (jälle)


Kõikides halbadest asjadest, mis ühel juhuslikul päeval juhtuda võiks- täna juhtus neist halvim. Mul hakkas kool. Olgugi, et lõpuklass, ehk isegi vähem kui 9 kuud kooli, ent ikkagi kool ja üsna üksildane kooliaastake. Läbi gümnaasiumi vältel on mu sõbrad koole vahetanud ning kõige kurvem neist on kindlasti mu senise pinginaabri lahkumine. 2 aastat skeemitamist ja koos kannatamist- nüüd teen seda üksinda. Kuigi mul on väga head suhted teiste klassikaaslastega, siis juba põhikooli lõpus oli ta toetav ja lohutav teadmine- ma ei piinle üksinda. Ning nii ma täna aktusel seisin- villid kandadel ja pisarad silmis. Ja kui ma selle nukra aktusepäeva üle elasin, elan ehk kooliaastagi. Ent vaid üleelamine oleks nukker eesmärk- neid on mul rohkemgi, eks kevadel/suvel saa analüüsida, kuidas ma hetkel (motiveerituna) võetud eesmärgid saan ära täidetud.
1) Matemaatika head tulemused nõuavad minult püsivust. Seega tahan ma iga päev/üle päeva võtta eraldi tund-kaks arvude ja valemitega tegelemiseks- endal kindlam tunne.

2) Kuna mul on nädalas 7 tundi matemaatikat ja lisaks kavatsen iseseisvalt ainega tegeleda, loodan ma vähemalt ühe perioodi "5" saada. Tõenäoliselt on see suur tükk hammustada, aga selline perioodihinne on seni mitu korda päris-päris lähedal olnud

3) Eksam- mu eeliserialal, mida ma tahan õppima minna matemaatikaeksami tulemus ei loe, aga kuna tahan hoida erinevad teed avatuna, siis oleks armas tulemus vähemalt 80 punkti eksamil saavutada. Juba austusest matemaatikaõpetaja vastu- tegu on väga hea pedagoogiga ja arvestades kõiki vastutulemisi ja enese keedetud suppe, mida söönud olen- halb tulemus oleks nii minu kui tema altvedamine. 

4) Eksamitest veel rääkides, siis mu eeliserialal on just emakeel oluline ja ise tunnen, et ma olen suuteline 90 punkti kätte saama. Õnneks koolieksam näitas, et mu kirjand on tugevam lugemisülesandest ja viimase oskust on hõlpsam parandada. 

5) Kuigi CAE testile on veel ka koolisisene konkurents, loodan sellele pääseda- see tähendaks automaatselt avatud uksi välismaistele ülikoolidele ja pääsemist riigieksamist. Eks näis- konkurents on tugev, iseenesest.

6) Puudumised. Mis kehvasti, see uuesti. Selle aastane tunniplaan on rängem- lühim päev 7 tundi (+ järelevastamine), pikim 10 tundi. Küllap mõnikord endale miskit näpistan, end mitte iga nädal, ega paari tagant- eks näis. Sellised refresh-päevakud on pigem mu õppeedukust tugevdanud. 

7) Võõrutusravi sotsiaalmeediast, ehk enamustel päevadel loodan trenni jõuda 90% akuga ning uinumiseks oleks ideaalis akuprotsent minimaalselt 50%- on muule pühenduda, et ma ei suuda end ohjeldada.

8) Terves kehas terve vaim. Loodetavasti pole trennid need mis ma päevast hakkan maha lõikama. 
Eesmärke on, lootust ka veel, kuigi tõenäoliselt pole seda järgmine nädal. Seniks aga sean end vaimselt valmis esimeseks täispikaks
koolipäevaks, mis õnneks on üsna lühike- 8 tundi ja naudin veel viimaseid soojemaid/valgemaid päevi. 

(kuniks veel eluisu on)Ilusat kooliaasta algust kõikidele :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar