Raisatud potentsiaalist

Kuigi minu selle aasta kooliasjad ei ole Büroomaailma poolt sponsoreeritud, siis olenemata sellest need soetatud on. Ees on lõpuklass ja  sisuliselt viimane aasta taolise träni kokkuostuks. Kirjutamisvahendid-kaustikud-markerid: päris hulgi tuleb kõike kooliaastaks soetada. Lisaks, kuigi mu oma armas kalkulaator on mul olnud seitsmendast klassist, otsustas ta väärikale pensionile minna ja mitte enam pilti ette võtta, jättes mind sundolukorda, kus pidin täiesti uue arvutusmasina ostma. Kui uue sõbraga koju jõudsin, avastasin, et tegu on asjaga, mille abil saab mõtlemata kõik asjad ära teha: tõenäosusest ruutfunktsioonideni välja. Miinuskoht: ma ei saa hakkama. Ning enim šokeeris mind asjaolu, et õpilased, kel sama mudel juba aastaid olnud, ei ole vist ise ka päris teadlikud selle võimalustest. Täielikult raisatud potentsiaal.

Ent see pani mind mõtlema, kui õpilased ei tea isegi oma kalkulaatori võimeid, (mis oleks eksamite abil suureks kasuks), mis on täielikult raisatud potentsiaal ,kui paljud on teadlikud omaenda võimekusest?
Kui paljud inimesed üldse julgevad neid teadmatuse piire kompida? Näiteks jõusaalis raskusi peale pannes või töökohustusi võttes? 
Minu probleem on selles, et ma ei usu endasse. Aga minu ümberolevad inimesed usuvad. Ja seetõttu ma oman veidi rohkemat aimu endast ja enese võimetest.
Aga üldiselt? Kas ma ise vajutaks oma 2nd ja MODE nuppe? Kui palju neid üldse vajutatakse? 
Kui palju oleks vaja neid nuppe vajutada? Mõtlen kõikidele nendele staatilistele tehetele, mis tegemata jäetakse. Logaritmide ja e astmete regressioonid, millest isegi ei teata ja hüperboolsed funktsioonid, mis jäetakse kasutamata, sest 'pole mahti' süveneda. Mis hoiab tagasi? Hirm läbi kukkuda sõna otseses ja kaudses mõttes? Hirm olla enamat, suuta rohkemat, teha enamat? Hirm tundmatu ees? Ma ei tea, ja ma ei ole piisavalt pädev selle üle arutlemaks. Küll aga pöörduksin iga lugeja poole, sest teid kõiki on juba arvestatav hulk- leidke enda MODE ja 2nd klahvid, ent mitte ainult kalkulaatoril. 
Mu omaenda (endises) tutvusringkonnas on oli inimesi, kes oleksid  jõudnud kaugele, või vähemalt kaugemale. Ent igaüks on oma õnne sepp ja need samad inimesed on juba praegu tunnistamas asjaolu, et teise toimimise korral oleksid nad teisel positsioonil, tõenäoliselt paremal. See üldine pilt on sellie kurb ja mannetu, ent noh- c'est la vie.

Mina isiklikult tahan olla enamat ja suuta enamat. Kasvõi klišee mõttes, aga ikkagi. Kuigi näiteks hinded ei ole kindlasti elus määravaks komponendiks, siis olenemata sellest on juba eksamite suhtes mu latt hetkel kohati 'liiga kõrgeks' seatud- emakeele eksamil min 95 punkti, matemaatikas 80-85 punkti ja inglise keeles üritan eksamist pääseda Cambridge'i testi abil. Kõik need tulemused on tegelikult nii kergesti saavutatavad, ent nõuavad (minul) suuremat vaeva ja tööd, ent viimaste mitte tegemisega olekski see nagu raisatud potentsiaal- olla millekski tegelikuks suuteline, ent kergem on olla mugavustsoonis. Ent need punktid on määravaks ülikooli pääsemiseks ja arvestades konkurentsi- raisatud potentsiaal oleks minu situatsioon päris valus unistuste purunemine. 

Veidral kombel olen ma just see aasta kooli suhtes ülimalt motiveeritud ja kuigi õppetöö algab juba nädala pärast, loodan tõesti et see emotsioon ja tahe ei kao ja ma jälle mugavustsooni ja sotsiaalvõrgustikku sügavustesse ei lange. 

Nb: kui keegi suudaks mulle nädalaga õpetada selgeks antud kalkulaatori ja 2 aasta jagu prantsuse keelt, ma ausalt nutaks õnnest...

3 kommentaari:

 1. Kindlastiii soovitan CAE teha, sest sellega võid tulevikuks mitmeid uksi avada ning muudad ka kevade enda jaoks lihtsamaks! :) Ise ka kahtlesin väga kas teha või mitte, kuid nüüd ei kahetse absoluutselt :)
  Võib-olla võiks Sulle huvi pakkuda minu koolilõpuartikkel, annab ehk boosti ja jõudu viimaseks aastaks: http://www.iluexpressblogi.ee/2017/07/elust-enesest-kuldmedalist-edasistest.html
  Ole tublii ning jõudu, jaksu ja tuult tiibadesse! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oeh, ma olen nii tänulik, et oma blogilinki jagasid- peale selle, et see mu silma niiskeks võttis, andis kindlust ja soojust hulgi. Aitäh-aitäh-aitäh

   Kustuta
  2. Saadan kallistused!!!! :)

   Kustuta