Kuidas saada üle lahkuminekust?

Sattusin üks hetk huvi pärast uurima allikaid, kust kohast keegi lugeja mu blogile sattunud. Lõviosa oli pärit ikka sealt, kus enda blogi häbitult promonud olen, ent märkasin et üsna suur koguarv klikke oli mingi hetk pärit Malluka blogist. Vaatasin üle- pärit olid need  tema halapostitusest, mille lõppu oli pannud et kirjutaks lugejad ka, mis neil halvasti seepäev oli läinud. Eks ma siis kirjutasingi- nimme see päev oli mu üsna pikaajaline suhe lõppenud. Malluka vastus oli ikooniline: "sa mingi 13 pole v?" *. Ei olnud. 17 olin. Kuigi noh- 13 nägin välja küll. (siiamaani näen)
    Kuigi see "sa mingi 13 pole v" üritas olla  vist selline alandav ma-olen- sinust- nii üle suhtumine, mida viimati kogesingi vististi 13aastasena, kus 12aastased olid ikka nii tatid ja tited kui vähegi olla said, aga siiski. Lahkuminek mul tõesti oli. Täpselt aasta tagasi- 29. august. Muidu vaevalt ma seda kuupäeva mäletaks (ma olen kuupäevade osas korras noobster), aga mul seisab praegu mustandites (valmis) postitus "Lahkuminek: 100 päeva emotsioone", mille kavatsen kunagi kindlasti avalikustada, kui ka endal taoline "sa mingi 13 pole v" suhtumine selle olnu osas ning asi nii unustatud on, et kedagi ei puuduta. Tänasel päeval mind see ei puudutaks, sest kohati olen ma sellest kõigest välja arenenud. Sellest noorest Alicest. Just vaimselt olen ma arenenud, mille all ma ei mõtle seda, et niiöelda täiskasvanulikum olek ja mõtlemine (mida kindlasti), vaid pidev investeerimine enda arendamisele ja mõistmine kes ma olen ja mida ma tahan, paneb mind möödunule kaunis ükskõikselt vaatama. Üks selline katsetustest. Kogemustest.
Tänasel hetkel saan ma öelda, et nendest vähestest suhetest mis mul on olnud, olen ma saanud meeletult õppida. Ja hetkedel, kui sõbrannad ohkavad unistuste printsi järele või semud aasivad suhte plusse, suudan mõelda vaid sellele, et hetkel ma ei taha suhet. Ma ei viitsi. Ma tahan investeerida endasse ja enda tulevikku. Ma tahan egoistlikult elada. Ma tahan. Justnimelt see "ma tahan", mitte "me tahame". 
Ma ei leia asjal olevat seda pointi. Enda jaoks. Olla kellegagi koos, kes ei pruugi teada ise kes ta on, samuti ise mitte omades ideed, kes ma ise olen. Viimastel aastatel olen ma rohkem keskendunud sellele, kes ma ise olen ja ihne inimesena ei soovi ma antud eas oma tähelepanu ja aega mujale suunata, kui iseendale. (Olgu ma neatud kui 2 kuu pärast teatan, kui armunud ma olen) Ma ei näe enda jaoks olevat mõtet ja sisu. Ega viitsimist. 


Ent selliste sõnade lausumiseks olen küllalt õppinud oma kogemustest. Toksilised inimesed, mahasurutus, süütunne- olgugi kõigest ilusast ja armsast pärit mu nn. tatikasuhetest, suudan endale tulevikus paremini teadvustada, mida ma ühelt suhtelt ei soovi. Teatud ohumärgid isiksuste puhul ja omavahelise klappimise osas. Sessuhtes- olgugi et ma praegu siduda ei soovi, ei välista seda 7-8 aasta pärast ning üldkokkuvõttes on ratsionaalsem ja kergem valik, et mul leebemad läbielamused seljataga on. Tean mida ei taha, tean mida tahan, tean kes ma olen. 
Olgugi et endale on sellise eluolu seadnud, ei ole ma siiski see inimene, kes oma sõbrannade-sõprade suhetele vastu on. Absoluutselt, ei. Misiganes teeb kedagi õnnelikuks, või kesiganes. See, et ma praegu suhteks ei sobi, ei tähenda et mu lähedased ei sobiks. Ma toetan oma sõpru, kui nad on kellegagi koos õnnelikud. Ent olen toeks, kui nad on kurvad, sest nad ei ole enam koos. 


Südamevalu ja lahkuminekud on vist selline asi, et iga korraga läheb kergemaks. Kõlab julmalt, aga mu päris esimene lahkuminek oli hapu, kibe ja pikaaegne. Sellest taastumine võttis ropult aega. Sellest järgmine aga läks nagu lepase reega, eks mul oli kergem ka, sest sattusid olema õiged inimesed kõrval ja selline eelnev kogemus oli olemas ja teadmine, et päike ikkagi on pilve taga. Ma ei ole ammugi mitte südametu inimene, pigem kogemustega. Niiet ma ei taha kindlasti küsida lahkuminekul kellegi vanust, vaid jagada enda kogemusi ja viise. Olgugi, et mu pikim suhe kestis kuskil aasta, eks need lahkuminekud kipu ikka valusad olema, vanusest ja koosoldud ajast (eriliselt) sõltumata.

1) Lepi sellega 


Ükski paranemisprotsess ei saa alata enne, kui paraneja mõistab ise, et asi on läbi. Sellega peab leppima. Ma ei taha öelda, et ei tohi taga nutta ja igatseda- see on okei, aga peab mõistma, et see on läbi. Oli mis oli, enam ei ole. Nutud tuleb nutta ja edasi minna. Kõik juhtub põhjusega ja ju see lahkuminek oli parim otsus. Isegi kui osutusid mahajäetavaks, pead mõistma et see on parem valik, sest su partner järelikult ei olnud suhtes õnnelik, ning tunnete säästmiseks end aheldada- super ei. Ära sütita endale valelootust, et lähete kokku tagasi ja kõik saab korda. Kui ei olnud korras ja asi lõppes lahkuminekuga, ega ta ei kipu imeväel korda ka saama.

2) Jääme sõpradeks- super ei. 


Sel pole mõtet. Sütitab valelootust. Või tülisid. Igastahes mõjub kui sool värskele haavale. Lase endal ja ka partneril hingata ja üle liikuda, sest kümme päeva peale lahkuminekut pole lihtsalt mõtet hakata koos meenutama ilusaid aegu. Liialt suur on tõenäosus taas kokku minna. Võib-olla olete erandid ja jääte uuesti kokku minnes elu lõpuni kokku, aga üsna tõenäoliselt leiate end taas kord lahku minemas, alustades taas üle liikumisega. 10 päevaga on mingi protsess siiiski toimunud, ole vaja seda õhku paisata- siinpuhul gravitatsiooniseadused ei kehti. 

3) Blokeerimine on taevane õnnistus. 


Ei. See ei ole lapsik. Sa ei mõtle temale nii tihti, kui ta sulle sotsiaalmeedias ühel suvalisel hetkel ette ei hüppa, takistatud on mõlemapoolne kontakteerumine ja see stalkimine on ka sulle raskendatud. Ei öelda põhjuseta, et üks tunnustest täielikust ülesaamisest on see, kui on kadunud pidev uudishimu.


4) Koristus on taevane õnnistus (vol 2)


Suurpuhastus oma toas/elamises annab selle kerguse. Ning kui kavatsed alles jätta suhtest mälestusesemeid- tema riideid või teie pilte- super ei. Isegi kui asjad kapinurka surud- samuti surud selle oma mõistuses tahanurka. Ja taganurgast on kombeks mõtetel (nagu asjadelgi) esile tulla. Lihtsalt loobu ja lase minna. Ka asjadel. Tee oma lõkkerituaal või tagasta asjad viisakalt- tunde järgi. 
     

5) Taevane õnnistus vol 3 


Teie ühiste piltide kustutamine sotsiaalmeediast näitab, et oled valmis edasi liikuma. Fake it til' you make it. Samuti ei kipu nendele taas pilk liikuma.

6) Ületa end 


On erinevaid allikaid, kus on kirjas et peale lahkuminekut on tõenäoline, et märkad kaalu langemist- nimme on see justkui instinkt, et olla uuele potensiaalsele partnerile võimalikult  atraktiivne. 
Teaduslikke artikleid ma siia otsida ei soovi- kardan oma illusioonide purunemist, ent füüsiline trenn ei tee ammugi halba. Jookse või võimle, tantsi või vehkle hantlitega. Aga tee miskit, pole mõtet istuma jääda. 
Eriti hea on see asi alguses- iga kord kui mõtted endisele kaaslasele kipuvad, tõmba vanad head kõhulihased ja viska mõned kätekõverdused. Eriti enne und- kaks ühes- väsitad end ära ja ei jõua kurbi mõtteid mõtelda, sest uni on magus ning füüsilist vormigi rohkem. 

7) Jäta end


Lahkuminek on võimalik pöörata enda kasuks. Seosta oma endist mõne oma halva harjumisega. Näiteks suitsetamisega. Kohe algusest. Ning proovi mõlemast vabaneda. Kui kord selgemalt tajud, et olnut tagasi ei taha, võib samasse auku kaduda ka tülikas harjumus. Win-win.

8) Leia end.


Samamoodi, nagu on võimalik halbu asju seostada oma endise armsamaga, on paraku ka häid. Üks hetk võid vabalt avastada, et su lemmiklaul on rikutud. Et lemmiksöök on mõru. Et lemmikkleit on kõike muud kui lemmik. Maailmal on palju pakkuda ja niiöelda mõjuv põhjus seda kõike uut avastada. Samuti on palju naisartiste, keda taasavastada, kellel on lugusid naiste võimsusest. Beyonce, RiRi jpt- taasavasta endas see võim ja jõud. See positiivne Trap Queeni energia on see, millega tasub end täita. 

9) Asendustunded- pigem ei.


Lähedusevajadus on vastik. Piinav. Kurb. Üksildane. On neid, kes ümbritsevad end lähedastega. Või loomadega. Või pöörduvad üheöösuhete/mõnuainete poole. Igaühel omad viisid. Aga küll ei soovita ma värskest lahkuminekust uude suhtesse hüpata, kui taotuslikult tehakse seda selleks, et saada eelmisest üle, või et mitte end üksildasena. Pole just kõige eetilisem.


10) If you're single, focus on being a better you, instead of looking for someone better than your ex. A better you will attract a better next. 


Vististi ka konkreetsem seletus mu valikule.

Ühesõnaga hõissa mulle ja mu aastale vallalisena. Suhted on vahvad, aga minul on vallalisena vahvam. Aga ma ei taha lõpetada blogipostitust, soovides kõikjale palju lahkuminekuid. Eks see armastus ole ikka ilus asi. Aga kui juba lahku minna, siis võimalikult valutult. Ennast tuleb samuti armastada. 

*Ma ei kirjutanud seda sisse sellepärast, et kiunuda kui 'kurjasti' mulle öeldi, vaid pigem oli see 'tagasivise' tänase postituse inspiratsiooniks. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar