Morphe 35p: väärt mu elevust?

Mõni aeg tagasi, enne blogi avalikustamist, vaatasin ma veidi kriitilisema pilguga vanemad blogipostitused üle. Silm jäi pidama postitusel, kus kirjutasin Laura Geller'i bränditoodetest (millest endiselt olen vaimustatud!), ning olin muuseas maininud Morphe paleti (üli)head pigmenti. Nüüd, aasta hiljem ajas see lause kergelt muigama. Morphel on meeletult palju palette ning nende kõikide kvaliteedid on erinevad. Kuigi oman nii Morphe minipaletti ja originaalsuuruses 35p paletti, siis nüüd üle aasta silmameigiga möllates ja rohkemate palettidega tutvudes, saan ma teha veidi põhjalikuma arvustuse 35p tootest.


 Rohkem võrdlushetki, kogemusi ja üleüldisi teadmisi. Ühte kätte pintslid ja teise toode ise ning suundusin pildistama päevavalguse kätte, kus saab palju mõnivõrd parema üleüldise tulemuse, kui kunstliku toavalgusega. 
Üleüldiselt on Morphe see bränd, kes oma palettidel välimusi ei muuda (üldiste eranditega- nt. Jaclyn Hill x Morphe palett). Seega klassikaline must välimus brändinimega. Lihtsuses peitub võlu.Võrreldes teiste palettidega sama brändi poolt, on tegelikult jooksmas läbi nn. seaduspärasus- toonid, variatsioonid, paigutus. Samuti asjaolu et toonidel üldjuhul nimesid pole. 

Ploomitoonis paletis on 35 tooni, millest 19 on matid. Toonid ja pigmendid pole ühe vitsaga löödud, niiet esineb nii pärleid kui ka tõelisi pettumusi. Meeldib, et paletis on antud toonivalikutega üles ehitada nii glam glow silmameik, kui ka neutraalsem välimus. Halleluuja ka pruunide toonide pihta, mida on ülihea üleminekutoonides kasutada.


Hetkel, mil konkreetne ese mu kätesse sattus, olin ma kaunis kogenematu silmameikide osa pealt. Selle pealt hakkasin õppima (peamiselt lõpututest vigadest) ning antud toode on suurepärane pigem algajale. Veidi kogenumale meigifanaatikule ei ole see päris satisfying lugulaul. Esiplaanil olev toon on kindlasti kogu paleti peale kõige suurem pettumus. Reaalsuses on see särav lilla, toonina- väga sädelev, ühe shimmer shade'i ülim tipp, mis paletis näeb välja vapustav. Vapustav on see hetkeni, kui asi jõuab swatchimiseni, ning eks üks pilt pidi rohkem ütlema, kui 1000 sõna.. 

Piltidelt on näha mu pettumus- säravast lillast saab hetkega toon ja katvus, mida võib vabalt saavutada ka söe näppimisega..Pigmendi poolest väga hea, ka väike sära säilib, ent väga kauge ootuspärasusest tulemusest. Õnneks ükski teine toon sellist 'imelist muutust' ei läbi ning iga värv jääb oma liistu juurde. Iseasi, mis kvaliteediga.. 
Kuigi üldjuhul ei ole kõige kirkam idee paletti vaid swatchide põhjal hinnata, siis kus suitsu seal tuld- mitte just kõige parem pigment käe peal ei kõla just kõige paremini.. Eriti arvestades asjaolu, et tõmmatud on käele tegelikult viis triipu, mitte neli..
Mainituna- swatchide järgi toodet hinnata on justkui raamatu hindamine kaane järgi, annab tõenäolisemalt parima ülevaate just silmameigi tegemine. Otustasin teha kergetes toonides silmameigi, mis küll võtab aega väheseid minuteid, ent suudab anda üldist ülevaadet.Esimese etapina sai silm ettevalmistatud silma aluskreemiga. Seejärel võtsin enda nahatooniga kõige ühtivama tooni, et käia üle terve silm (kulmuni välja)- selle tulemusena oli silmalaug palju ühtlasem, mis võimaldas edasisi protsesse. Enne värvi pealekandmist soovitaksin pintslit koputada, see vähendab puru, mis võib näole langeda, sest on näha, et toonist tuleb palju nn ülejääki. Niinimetatud fallout'i üleelamiseks on hea samal ajal silmaaluseid 'küpsetada' (baking), sest siis on koos puudriga hea ära pühkida ka üleliigne, mis meigi tegemise ajal näole on kukkunud. 


Antud kohad, kus pintsliga osutan on niinimetatud silmakoopa ülemineku piirid. Kasutan selleks tumedamat pruuni, mis oleks piisavalt hele, et olla ülemineku heledaim toon ja anda naturaalset sügavust. Pintsel selleks on pigem piklikum, ja mitte fluffy- seetõttu on mul parem kontroll selle üle, kuhu pintsliga tooni kannan. Võtmesõna on kindlasti hajutamisel- liialt järsk tulemus ei ole nii alguses see, mis hea tulemuse annaks (samas- eks igaühel ole oma viisid, do what you are already doing!) Isiklikult jätsin sisse sellise ebaühtlase hajutamise, sest vastasel juhul oleks olnud võimalik hajutada tooni mittemillegini välja. Antud intensiivsus on hea, sest selle põhjal on hea uute toonidega tulemust ühtlustadaLapikuma pintsliga võtsin lillat tooni ja kandsin silma äärde, kohe pruuni tooni kõrvale. Kihte sai lisatud seni, kuni asi meenutas sinikat mu silmal (kaugemalt mitte..) Värve omavahel ma ei hajutanud, antud lilla on samuti omamoodi üleminekutooniks, millele hõlpsam toone peale ´laduda´. 


Taolise ovaalse pintsliga lisan olemasolevale sinikale rohkem lillat tooni. Hajutatud tulemuseks on oluline võtta võimalikult pehme ja suur silmapintsel (puhas!), millega kõik toonid omavahel üle hajutada, mis annavad ühtlase tulemuse. Siinphul on antud paleti puhul üsna kasuks toone veidi rohkem kasutada, sest neid on võimalik pea mittemillekski hajutada.


Kandsin helelillat tooni silma sisenurka (toon ise on väga pehme- võine ja sametine), ent uue, puhta pintsliga hajutamisel läks see toon pigem liialt laiali igale poole mujale, võttes kogu silmameigi intensiivsust maha. Pigem on selline toon parem niisutatud pintsliga peale tupsutamiseks, või sõrmega peale kandmiseks...


Kiire toonide viimine silma alla ja ripsmete üle võõpamine ning tulemus on käes- õrn. Mitte liiga tugev, ent ka mitte liiga hele ja ühetooniline.  Antud juhul oli omamoodi plusspunktiks päevavlgus, sest siseruumis oma tavapärase peegli ees näeb asi kunstliku valguse käes täiesti teine välja.


_________________________________________Morphe palettidel on enamjaolt kombeks paari tunniga silmilt 'ära kaduda', mida antud tootega tuleb kindlasti arvesse võtta. Üldjuhul soovitaksin antud paletti igaühele, kel seni kogemused pea puuduvad- antud brändilt on värvivariatsioone niivõrd palju ja tegelikult on ka hind vägagi mõistlik. 

Juttu on meeletult palju (ning pilte veelgi rohkem), et  oleks mõistlik võtta kõik kokku. Aasta tagune elevus on  möödunud, kohe kindlasti. Kui jätta kõrvale asjaolu, et esineb fallout'i ja tuhmumist, esineb ka õppimisvõimalust. Isiklikult pean seda meeletult oluliseks, mis tõttu pigem julgen asja soovitada, sest aastaga olen piisavalt vigu avastanud nüüd täiesti ausalt ette ladunud. Nüüd on kindlasti palju rohkem tooteid, mida ma selle asemel eelistaksin. Not worth my hype, aga kindlasti olen õnnelik et taolise asjaga kogemusi on korjatud. (Sidenote: meigitootele sentimentaalse tähenduse omistamine on ka mulle üllatav)

Lõpusõnu ma seada ei oska, ehk igaüks oskab ise otsustada, kas 23 dollarit on seda kõike väärt, enda poolt olen ma pea kõik välja öelnud. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar