week 8: mis on muutunud 2 kuuga

Umbestäpselt kaks kuud tagasi mõistsin ma, et kui ma ei ole rahul oma kehaga, on parimaks lahenduseks enda käsile võtmine. Ma olen siiralt õnnelik, et ma seda tegin, sest kaks kuud on tegelikult väga pikk ajajärk, mille jooksul jõuab muutuda palju.
Ma ei oska nüüd öelda, kas ma olen veel rohkem rahul oma kehaga või pigem protsessi üle, aga ma olen õnnelik.

Ma tegin reaalsuses trenni mitu korda vähem kui endast eeldasin ja sõin mitu korda rohkem ebatervislikumalt kui ma kartsin. Ometigi igapäevaselt ma tegin siiski piisavalt, et saada lihaselisem keha ja parem füüsis ning vastupidavus. Eriti rahul ma olin oma tulemusega, kui mulle sattus olema järjest 3 vaba päeva, mil ma ainult lamasin ja sõin (nagu muidu halbadel suvepäevadel kombeks) ning avastasin rõõmu, et tegin oma kehale kahju 3 päeva, mitte 3 kuud. 
Küll aga on mul taas raske tagasi end rajale saada, ent mis seal ikka. Võtan endale väikse puhkuse, mis hõlmab nii füüsilist kui vaimset tervist. 


Küll aga on mul plaanid olemas, mida ma teen edasi septembris. Nimelt võtan ennast ja kaks sõpsi kaasa jõusaali. Üksinda oleks mul see käik väga ebamugav, sest tunnen end väga ebakindlalt jõusaalis, justkui oleks kogu tähelepanu alati minu peal ja seda kritiseerivas mõttes. Ma tean küll, et see nii pole, aga tunnetus on ja jääb, sest inimesed on õeluskotid ja ainus koht kus see mind ka halvab ongi justnimelt jõusaal. 

Ma olen õnnelik et siis muutub mu toitumine korralikumaks, sest septembris hakkab minu kooliaeg, mis tähendab korralikku hommikusööki ja mitut lõunasööki. Samuti lähevad käiku siis kindlasti ka proteiinipudingud, ehk juba sellele mõeldes on alati tõusmas suur motivatsioon ja tahe. Paari nädala jooksul panen kokku oma toitumise ja jõusaali kava ning otsib kordki selle mõõdulindigi üles, sest kaalu suhtes olen avastanud, et sellel olevad numbrid muutuvad rohkem kui mu tujud või Eestu ilm. 

Kui on miskit veel muutunud kahe suvekuuga, mil ma end liigutanud olen, siis kindlasti enesekindlus. Mul on see olnud ikka üsna pikalt kõrge ja tugev, aga nüüd on ka enesekindlus riietuses. Kuna volte, rasva ja muud ebameeldivat on mul vägagi vähe alles, ei häbene ma oma seljas enam üldse mingeid rõivaid ja ma saan vabalt kõike välja kanda. Esiteks sest ma armastan oma keha ning teiseks on mul inimeste arvamusest täiesti ükskõik. Võinoh, vähemalt jõusaalis. 

Ma ei tea mitu korda ma olen kirjutanud, et ma kavatsen magusast loobuda, siis taaskord võtan selle raja ette. Mind ei ole muserdanud minu ebaõnnestumised, sest ma saan alati uuesti ja uuesti proovida, kuniks ma saavutan edu! Ma pole kunagi olnud allaandja. Samas ma tean, et kui ma uuesti nullsuhkrule lähen, olen kergemini murduv, sest sellest lähen rohkem stressi. Kavatsen esialgu loobuda oma šokolaadineeludest ja karastusjookidest ja pingutan kõigest väest, et koolis mind uuesti rummikoogiarmastus ei tabaks. Nagunii tabab, aga ma ei taha. Tõesti ei taha. See pole seda väärt. 

Kui juba koolile jutt läks, siis ma olen igastahes elevil, sest ma tahan teada kuidas tänavu mu kestvusjooks läheb ja millised on nüüd mu jooksutulemused ja muud füüsilised näitajad. Eelmine sügis sain ma kestvusjookse viie, ent olin ka pea terve suvi käinud jooksmas (olin ma tegelikult ülimalt ilusa figuuriga, mille käest lasin), ent tunnen et see suvi on mul tugevuseks massiivsed jalalihased ja suurem võhm. Eks siis näeb, kuidas sellega läheb.

Ning jah, kehalised kasvatused kehalisteks kasvatusteks, nendest ma gümnaasiumis väga lugu pole pidanud, sest need on täis tugevalt võrkpalli, millele eelistan ma kahetunnist isevõetud puhkepausi, mis sisaldab endas ka Chopsticksis käiku. Üritan seda tegu vähemalt siis vältida, kui kavas miskit muud, kui võrkpall, sest ma olen ikka selles mängus väga noob ja ma ei viitsi mängida seda mitu tundi mitu kuud järjest. 


Seniks kuni ma siiski kehalises võrkpalli käes ei virele, katsun oma viimast suvelõpu puhkust nautida, saada oma jõusaali kava korda ning magusaga piiri pidada. Küll see uus nädala sissekanne ka kohale jõuab, seniks aga ilusat koolialgust kõigile :) (Või edukat tööpõlve jätku) 
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar