Asjad mida ma ei mõista ehk 1000 pseudoprobleemi

Kuna jälgin hulgaliselt blogisid kes agaralt on valmis kirjutanud asju (peamiselt riietusesemeid) mida nad ei mõista ning sellele mõeldes, Kui mina midagi sellist peaks kokku klopsima siis mu blogipostitus oleks kaunis lühike

Asjad mida ma ei mõista:

1. pseudoprobleemid

Elu on lihtsalt liiga lühike et nendega end kurnata

Mulle pole kunagi meeldinud enda elus hoida negatiivseid aspekte ja veel vähem tahaksin ma olla see negatiivne aspekt. Ma ei taha olla toksiline ei teistele ega eriti ka endale. Trashy mind never brings you a positive life!
Samas need postitused on täiesti okei teema- neid on huvitav lugeda, arusaamaks inimese eelistustest ja mõttemaailmast. Lihtsalt..

Üks asi on tõesti see, kui midagi ei meeldi, aga teine asi on  väljendada oma mittemeeldimist sallimatult ja ignorantselt.. Näiteks:

Asjad mida ma ei mõista:

1. jäätis

Mulle ei maitse jäätis. Aga  kellele jäätis maitseb on tõenäoliselt koopainimene kes on oma maitsemeeled kaotanud ja raudselt välimuselt viietonnine teerull ja seda arvan ma seepärast, et mulle ei meeldi jäätis. Ja kui mulle ei meeldi, siis teistele ei tohi ka meeldida sest mina olen kõige õigem ja parem inimene


Inimesi on niiii palju ja samavõrd palju on ka erinevaid arvamusi, maitseid, elustiile, eluväärtusi. See on tuus. Tuus pole aga ebakindluste sisendamine. Tuus pole maha materdamine täiesti alusetult, pannes kedagi halvasti tundma. Not cool man, not cool at all. Kõikidest asjadest maailmas mida teha otsitakse asju mis kedagi paneb halvasti tundma, sest tuuakse mitu argumenti miks on misiganes asi häbiväärne, kole, halb, inetu. Nagu milleks? See kindlasti paneb kedagi tundma halvasti kes surub miskit endale armsat kapinurka. Selliseid inimesi on! Mõni on kurb, mõni on haavatud. Ja inimesed teavad seda ise ka. Siin ei ole enam juttu nendest postitustest. Siin on juttu juba kõigest üldisest. Sellest suurest õelusest. Lihtsalt miks ja milleks? Laske minna!

Isegi kui on miskit ekstra häirivat- lase olla. Miski ei sobi mingi asjaga? Okei, las olla, don't point it out. Või kui vaja, ütle isiklikult. Kui no ikka väga vaja. Kui no ikka nii väga vaja, et ilma ei saa eluga edasi minna kui see öeldud saab.
Miski ei sobi kehatüübiga? Kui see just väga su elu ära ei riku, siis katsu olla ja ela edasi. Vahel ei istu riided/jalatsid/meik võimisiganes inimesele üldse. Aga selle väljatoomine ei tee seda paremaks, niigi on inimesed ebakindlusi täis, no ei teagi nüüd, millest. Alati saab delikaatselt mainida vajadust suurema/väiksema numbri või pikema/lühema kanga järele, aga mitte internetis. Mitte maha tehes. Mitte lõhkudes.
Kui keegi juba ühtemoodi on, siis ta selleks ka jääb. Pole vaja nutta, et keegi kannab retuuse püksidena või crocse jalatsitena. Võib-olla ongi kole vaadata, aga inimesel on mugav. Mugavus on võrdne heaoluga ja oleks väga kurb kaotada inimesel heaolu, sest keegi kompleksides persoon peab vajalikuks erinevused väljapruukida. Nonsense.
See lihtsalt tundub olevat niii pseudoprobleemne. Nagu kellegi teise elu ega riietus ega hobi ei mõjuta ju sind, ometigi sa lased end niimoodi sellest häirida, et sa mõjutad teisi. Pseudoprobleemid ehk olukord, kus inimesed ei oska enda elu elada. Ma pean tunnistama ise ka end siin süüdlaseks, aga ma olen noor ja roheline ja suunan end paremuse suunda liikuma. Aga? Maailm ei ole ju täis minusuguseid noori rohelisi? On täis hoopis kahekümnendates ja kolmekümnendates (kibestunud?) persoone kes lihtsalt ei oska lasta minna asjadel. Miks te lasete end häirida???  

Kirjutage asjadest mis teile ei meeldi ja kirjutage asjadest mida te ei mõista. Aga noh, olgem ikka inimlikud. Mõistvamad. Tolereerivamad. Pole ju vaja kuhjata endalegi asju mis tänavapildis häirivad. Lase minna. Ausalt hakkab parem.
Ma ei taha kõlada nagu imal maailmaparandaja hakatis, siis seetõttu alustan blogipostituse teemaga, millega alustasin


Asjad mida ma ei mõista

1. pseudoprobleemid

2. Vene keel2 kommentaari:

  1. ma ei mõista samuti pseudoprobleeme aga vene keel mõistan ...haha

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Vene keelt mõistan üsna algtasemel, aga siiski rohkem kui pseudoprobleeme :D jesss!

      Kustuta