Pokemon Go ehk teene inimkonnale?

Teate neid inimesi Delfi kommentaariumites, kes usuvad igat vandenõuteooriat ja pakatavad vihast, sest inimesed on nii ajupestud? Kui ei tea, siis ega millestki nagu ilma jäänud ka pole. Erilist tähelepanu ma neile isiklikult kunagi pööranud pole, ent kui Pokemon Go mäng välja lasti, olid inimesed kohe eriti kurjust täis. Minul on kujunenud twitter väga arvestatavaks uudistevooks, seega olin ma mängust teadlik varem, ent eriline huvi tekkiski mul sellest, et ma tahtsin teada, milline see mäng on et nii rohkelt palju eestlasi sellepärast endast välja lähevad. 


Basically on mängu põhimõtteks Pokemonide püüdmine, ent nende jaoks tuleb füüsiliselt liikuda ja neid püüda pärismaailmast ehk Pokestopidest, . Minu arvates isegi hea mänguidee. Milles siis on probleem? Probleeme on palju ning soov lahata neid on samuti iseloomustatav sõnaga "palju".

1. Noored on vaid nägupidi nutitelefonides selle mängu pärast. No põhimõtteliselt sellega ma olen nõus, sest enne Pokemon Go mängu reaalselt mitte ükski noor ei kasutanud oma nutivahendit sotsiaalmeedia kasutuseks! Mina küll ei tea ühtegi ja ammugi polnud ma ise selline, niiet see mäng tõesti on pannud noored nutitelefonidesse rohkem süvenema. Kindlasti kui see mäng ära kaotada, siis see probleem kaoks!! (See hetk kui argument on niii ajuvaba, et oskad vaid irooniaga vastata)

2.Inimesed ei liigu enam üldse. No ma ei tea, Pokestopide vahemaad on tublid mitukümmend meetrit (Vähemalt piirkondades kus ise otsinud olen,)(Vaiksemates piirkondades muidugi mitusada). Ja tegelikult nende vahemaade läbimiseks tuleb siiski liikuda. L I I K U D A

3. Okei. Inimesed liiguvad aga kas selleks on vaja mängu? Mängu Pokestoppidega on siiski teema, et need ei asu lambikohtades, vaid kultuurmonumentide või tähtsamate ehitiste/kohtade juures. Minu kodukohas on näiteks üks Pokestop Reiu Puhkekeskuses kuhu ma tõesti ei satu rohkem, kui suveetendustele. Inimesed kes seda mängu mängivad liiguvad niikuinii, lihtsalt nüüd veidi teistsugsutes kohtades. Tsillbill.
Lisaks on minu arvates see mäng veidi ka iseseisva giidi põhimõttega. Näiteks kui ma satuks homme täiesti lambist Põlvasse oleks mäng igati coolio vahend ümbruskonnaga tutvumiseks. Ise ringi uidata tundub veidike kõhedam variant. 

4. Inimesed on ajuimbetsillid ja mängivad ka mängu roolis olles. Juba mitu aastat on olnud probleemiks autojuhid, kes tegelevad juhtides kõrvaliste asjadega. Minu arvates on see lõpuks hea, sest see näitab ka üldse probleemistikku. Kui mäng pole roolides aktsepteeritud, miks on sõnumineerimine, snapid, kõned???? Lõpuks on probleemile viidatud- juhhei! 

5. Lapsed jooksevad sõiduteedel seda mängu mängides. Ükski mäng pole süüdi vanemate tegemata töös. Tehke oma võsukestele reeglid selgeks, kui tükki küljest ei võta siis võiks paar viisakusreeglit kah õpetada ning siis eluke täitsa hea. 

6. On tehtud katsed et tänu sellele mängule on kerge teha (inim)rööve. Jällegi taas olukord, kus selles pole mäng süüdi. Iga vanema kohus on teha oma lapsele selgeks, et võõraste onklitega kaasa minna ei tohi. !!!pigem on hea, et mäng on toonud aktuaalseks selle, et vanemad seda ka tõepoolest teeksid!!!! 

7.Mängu abil saab USA valitsus andmeid sinu elust ja kohtadest. Mind isiklikult näiteks ei häiri et minu tegevused on kuskil teada ja salvestatud. Mida mul varjata ongi? Mitte midagi. Ning ma ei tee samuti midagi, millest USA valitsus huvitatud ongi. Tsill. 

8.Inimesed saavad surma. Inimesed saavad surma ka selfietades. Ja matkates. Ja muid ekstreemsusi tehes. See on tavaline. Inimtegevus kaasab ka teiste olevuste surma. Ka see on kahjuks tavaline. 


Seega tegelikult ma ei saagi aru, miks on vaja sellest mängust kõik niii negatiivne välja imeda? Tegemist on ju siiski väga vahva mänguga, mis tahtmatult toob välja ühiskondlikke probleeme. Las inimene käib ja mängib ja otsib ja kogub. Parem ju ikka, kui delfi kommentaariumis oma kibedat elu vihakommentaaridena väljendada. Ilusat õhtut.

3 kommentaari:

 1. Delfi kommentaaride üle käin ise vahepeal naermas, aga midagi tõsiselt võetavat seal väga pole.


  Minuarust Pokemon Go on ülipõnev mäng :D.

  Ise üritan asja kontrolli all hoida nii, et mängin ainult siis kui kesklinna satun. Mujal ei võta seda lahtigi.

  VastaKustuta
 2. Endal mäng olemas aga mängima väga ei kipu, tõesti ainuti mōningates paikades, ei saa aru miks räägitakse et inimesed zombiestuvad jne :D nõrk iseloom, muud midagi :D

  VastaKustuta
 3. Word sista! :D

  Mulle isiklikult on arusaamatu see "nina nutitelefonis" argument, mis pole sugugi uus probleem. Kunagi, kui ma loengust tulin, üks koolijüts libises Toomemäe nõlvast alla, kuna ta oli ninapidi mängus ja kõndis kõnniteest mööda nõlvast alla. Küll aga ei näinud ma ühtegi uudist, et "Koolipoiss kukkus järsakul Candy Crushi mängides" :D

  VastaKustuta