Keskkool- kellele ja milleks?Heiaheia!
Aprillikuu lõpupool toob aina tugevamini meelde selle, et suvi on saabumas. Ehk eksamid, hinded ja klassilõpetus. Kõik see on üsna.. Paaanika!!


Tegelikult on mul õnneks kõik korras- hinded ilusti neljad-viied ja eksamid väga stressi ei tekita. Küll aga palusin matemaatikaõpetajal panna end suvetööle, et perioodihinded kõrgemaks parandada- idealistina hoolin väga oma keskmisest hindest ja juba praegu, keskkooli alguses mõtlen oma keskmise hinde peale, et kindlasti endaga ülikooli välja jõuda. Harjunud olema alati kerge vaevaga eeskujulike tulemustega, on minu jaoks võõras ja frustreeriv olla allpool minu enda püstitatud keskmist. 

See selleks. Küll aga suhtlen palju inimestega, kes ise omandavad kutseharidust. Minul isiklikult (ega enamustel gümnasistidel) pole mitte midagi kutsehariduse omandajate vastu, küll aga tundub, et suurele osale kutsehariduse omandajatele on gümnasistid pinnuks silmas. Kui palju oled ise lennutanud või kuulnud fraase, et "keskharidus on mõttetu, sellega pole midagi peale hakata", "keskharidus on neile, kes üritavad lapsepõlve pikendada", "kutsekoolis õpid endaga hakkama saama", "kutsekool on neile kes teavad mida elult tahavad", "kutseharidusega teenib rohkem" "gümnaasium on raisatud aeg", "gümnaasiumis õpid vaid mõttetuid valemeid, mida elus ei lähe vaja" jnejnejnejnejnejne.
Eeee.... 


Olgem ausad- gümnaasium ei ole nõrkadele. Küll aga väita, et koolis omandatu on ajaraisk ja mõttetu? Tell me how?   


"Päriselus ei lähe vaja keemiat, füüsikat, matemaatikat, ajalugu, bioloogiat ja muid aineid" 
lol- muidugi ei lähe, küll aga nende ainete omandamine on justkui tõestus sellest, et sa oled suuteline pingutama, keskenduma ja teadmisi omandama. 
Loen üsna tihti nihilisti ja kui mõttetute sissekannete esikoha annaksin kõigile varateismelistele, kes seal vihaselt oma esimest purunenud armastust süüdistavad, oma enesehävitust 'põhjendavad' ja üleüldiselt klišeesid loobivad igasse ilmakaarde, siis teine koht kuulub neile, kes kirjutavad pikki ja põhjalikke sissekandeid sellest, kui mõttetu on haridus, kuidas see inimese loovust tapab ning kui vale ja ebaõiglane on hindamissüsteem jnejne


Tegelikult on Eesti haridussüsteem maailmas on üks hinnatuimaid ja lugupeetavamaid. Alustades põhiharidusest lõpetades ülikoolikraadidega. Kui ka kutseharidusest olen juttu teinud, siis although ma sellega ise kokku puutunud pole, siis alatasa jookseb uudistest läbi, kuidas mõni Eesti noor on pannud kinni Euroopa/Maailmavõistluse. Nõrk tase? I don´t think so!
Probleem ei ole üldjuhul õpetajates. Probleem ei ole "õpetajate kiusus". Probleem on oskamatuses aega planeerida ja suutmatusest keskenduda. 
Tean omast käest, kuidas on mulle endale kätte maksnud nutividinad ja asjade viimasele hetkele lükkamine. Kuid kui SEE õppetund ei tule elus kasuks, mis siis tuleb? 
Peale kooliteadmiste olen gümnaasiumis õppinud aastaga tipptasemel skeemitama ja ära eristama olulist ebaolulisest, mõistnud, miks tasub hoida palju häid suhteid ja kuidas erinevad tutvused kasu toovad siis- bring it on, life, I'm more than ready!Ma ei tea, keda ma siin boostin- ennast või lugejat, aga teades ise, kui tugevalt ma kahtlesin keskhariduse omandamise alustamisega, siis see kõik on worth it!!!
Ning ausalt, keskhariduse maha materdamine ei ole väga mõistlik(ega kutsehariduse). Igaühel on oma võimed, oma kutsumused, aga pigem tasub õppida elada teadmisega, et inimestel on erinevaid eelistusi ja kutsumisi, kui elada ja olla põhimõttega, et indiviidi enda püstitatud põhimõte on üks ja ainus, justkui "aamen kirikus".

Ilusat kevadet ja jaksu kõigile viimane kooli/kursuselõpp ära pingutada! Suvi on ees ning kõik läheb ainult paremaks!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar